Locion Anti Akne

12.90

Kategori:

Përshkrim

Locioni Anti Akne lufton, kuron dhe zhduk aknet.
Ushqen lëkuren me tre vitamina (A+D+E). Acidi salicilik është përbërësi aktiv i locionit. Ai është një acid Beta Hidroksi (BHA), i cili trajton aknet, pikat e zeza, pastron poret në thellësi duke shërbyer si eksfoliant dhe ul skuqjen e akneve të acaruara.

Përbërësit: Alkool etilik, acid salicilik, Kamfor, Mentol, Ekstrakt kamomili, Uje, Glycerol, Stearine, TEA, Emulgade 1000Ni, Lanete 0, Titanium Oxide, Propilen Glycol, Vitamine E, Vitamine AD3.

Udhëzim: Efekti më i mirë arrihet duke e pastruar fytyren me ujë të ngrohtë, pastaj thajeni mirë atë dhe me një pambuk, vendosni një sasi të konsiderueshme te locionit dhe lyjeni zonën e lëkures dhe pastaj lëreni të thahet në mënyrë natyrale për 2 minuta.
Preferohet që pas locionit të luhet me Kremin Anti-acne deri sa të përhapet plotësisht në tërë fytyren. Per efekt më të mirë aplikohet 3 herë në ditë.

Rekomandohet për përdorim në të gjitha stinët dhe për të dy gjinite, veçanarisht mosha e adoleshencës.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Locion Anti Akne”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *